Haber

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar: “2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının Üniversitelerimiz İçin Hayırlı Olmasını Diliyoruz”

YÖK Lideri Prof. Dr. Erol Özvar: “2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının Üniversitelerimiz İçin Hayırlı Olmasını Diliyoruz”

Mehmetbey Üniversitesi’nde araştırma yapmak üzere Karaman’a gelen KARAMAN Yüksek Öğrenim Heyeti Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının üniversiteler için hayırlı olmasını diledi.

YÖK Lideri Prof. Dr. Erol Özvar, Karaman’a gelişinde ilk olarak Karaman Valisi Tuncay Akkoyun’u makamında ziyaret etti. Vali Akkoyun ile bir süre görüşen Prof. Dr. Özvar, daha sonra Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’ne geçti. prof. Dr. Özvar, üniversiteye gelişinde rektörlük binası önünde Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı tarafından karşılandı. Rektör Gavgalı ile bir süre rektörlük makamında görüşen YÖK Lideri Prof. Bir gazeteci. Spor İçişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile ortak çalışma yapıldığını söyledi. prof. Özvar, YÖK’ün bu konuda yakın zamanda kamuoyunu bilgilendireceğini belirterek, “İnşallah yakın zamanda çalışmalarımız sonuçlanacak. Bunu da inşallah kamuoyu ile paylaşacağız. İnşallah çok güzel gidiyor. Bu konuda çalışmalarımıza devam ettiğimizi söyleyebilirim. İnşallah deprem öncesi olduğu gibi deprem bölgesinde de eğitim-öğretim faaliyetleri bir an önce normalleşir” dedi.

Üniversite sınavına giren öğrencilerin sınav sonuçları ve tercihlerinin sona yaklaştığını belirten YÖK Lideri PRf. Özvar, “Tercihler geçen hafta tamamlandı. Kazanan ve başarısız olan öğrenci ve adayları tercih ettikleri bölümlerle ilgili olarak açıklayacağız. Doğruyu söylemek gerekirse gazi ve şehit yakınları için vermiş olduğunuz kontenjan, inşallah hayırlı olsun.” evet üniversitelerde çeşitliliğin artması açısından yeni bir öğrenci topluluğunun ortaya çıkmasını temenni ediyoruz.Önümüzdeki günlerde yapacağımız açıklama ile birlikte 2023-2024 yılının tüm ülkemiz için hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

prof. Dr.Özvar, öğleden sonra üniversitenin senato toplantısına katılarak Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi, Güç Verimliliği Uygulama ve Araştırma Merkezi, Kütüphane, Spor Tesisleri, Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Uygulama Merkezi, Mutfak Sanatları Bölümünü ziyaret ettikten sonra Karaman’dan ayrılacak. Üniversitenin Yunus Emre yerleşkesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu