Haber

Türkiye ve Azerbaycan Büyükelçilikleri kuruluş yıldönümleri nedeniyle etkinlik düzenledi

Türkiye ve Azerbaycan’ın Sofya büyükelçilikleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı ve Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Genel Milli Lideri Haydar Aliyev’in 100. doğum günü münasebetiyle bir etkinlik düzenledi.

Büyükelçilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı ve Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Genel Milli Lideri Haydar Aliyev’in Devlet Opera ve Balesi’nin 100’üncü doğum günü kutlamaları kapsamında Genel Müdür Murat Karahan ve Azerbaycan Devlet Sanatçısı Turan Manafzade Sofya’da. ağırlandı.

İki büyükelçiliğin katılımıyla düzenlenen etkinliğe, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Sahibe Gafarova, Azerbaycan milletvekilleri, Bulgaristan Millet Meclisi başkan yardımcıları ve milletvekilleri, kabine üyeleri, belediye başkanları, Bulgar sanat dünyasının önde gelen isimleri ile çok sayıda Türk vatandaşı ve yurttaşı katıldı.

Sanatçıların Merkez Askeri Kulüp’te konuklara kısa bir konser verdiği etkinlikte sanatçı Manafzade, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı nedeniyle yazıp bestelediği “Türkiye 100” marşını seslendirdi.

Etkinliğe katılım ve katkılarından dolayı Karahan ve Manafzade’ye teşekkür edildi.

Merkez Askeri Kulübü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bulgaristan’da Askeri Ataşe olarak görev yaptığı sırada Yeniçeri üniformasıyla katıldığı kostüm balosunun düzenlendiği yer olması nedeniyle değerlidir.

camlihemsinajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu